Krem Peyniri Futbolcular ve Katar Kompleksi  

Posted by Emir KancaAz önce Hakan Şükür bir stad açılışı için gittiği Kazakistan da Andry Shevchenko ile arasında geçen konuşmayı anlattı NTVsporda. Andry 'Sheva' Shevchenko kendisine Fenerbahçeden gelen bir teklif olduğunu söyleyip bu konuda kafasında mevcut olan tereddütleri aktarmış eski Milli golcümüze, Hakan da ona hiçbir problem yaşamayacağını açıklamış.

Haberin düşmesiyle beraber internet ortamında ortalık bir çalkalandı elbette. Bir kısım çok heyecanlanırken bir kısım da burun kıvırdı her zamanki gibi. Telefonu elime :aldığımda koyu Fenerbahçeli babamında aynı kaygıları taşıdığını ve böyle bir transferi istemediğini söyledi bana...

Kendi yorumumu katmadan önce temelde insanların kafasında bu ve bu gibi transferler söz konusu olduğunda -özellikle bugün forumlarda şahit olduğum tepkilere dayanarak- oluşan soru işaretlerini ortaya koymak istiyorum.

1. Argüman : Bitmişşşşş, tükenmişş bir Shevchenko. ( Hıncal Uluç tonlaması ile )

Cevap ve yorumum : Futbolcular krem peynir değildir, bu insanların bir expiration date leri yoktur ve bu tarihten sonra çöpe atılmazlar. Fiziksel bir sıkıntısı olmayan Shevchenko için 32 yaş kesinlikle gayet makul bir yaştır. 2 sene kötü bir periyod yaşaması onu "bitirmez". Uyum sağlanamamıştır, olur böyle şeyler. Bir futbolcunun yetenek ve tecrübeleri buharlaşmaz!

2. Argüman : Katar Kompleksi.

Cevap ve yorumum : Birmingnam bugünlerde Patrick Vieira yı almak için çabalıyor ve bu konuda ciddi bir bütçe de ayırmış durumdalar, PSG geçen sene aynı şekilde yaşı 35 e dayanmış Makalele yi aldı. 35 lik Ze Roberto ise büyük bir heyecan yaratarak Hamburg yolunu tuttu. Örnekler çoğaltılabilir ancak varmak istediğim sonucu anlatabildiğimi umuyorum. Tecrübeli ve büyük isme sahip 1-2 futbolcuyu kadroda bulundurmak o takımı Al-Saad, ligi de Katar ligi yapmaz !

30 yaşına gelmiş Micheal Owen ın adı geçtiğinde babam ve forumlardaki taraftarlar aynı şekilde burun kıvırmıştı, onların yanıldıklarını düşündüm ve Owen ın gelebilme ihtimaliyle bile heyecanlandım. Zaten sonunda da haklı çıktım ve Owen Sir Alex in çağrısıyla Manchester United a gitti.

Bazen Tecrübe iyidir!

Bugün Shevchenko nun adı Dinamo Kiev, Monaco, Roma ve Fenerbahçe gibi kulüplerle anılıyor, hangisi bu savaşı kazanırsa vereceği para aşşağı yukarı aynı. Yani bana göre Katar kompleksi oldukça yanlış.

3. Argüman : Takım içi dengeler.

Cevap ve Yorumum: Sizde iki kere Serie A gol kralı olun, Ballon d'Or kazanın, avrupa da yılın en iyi golcüsü seçilin ve bunun gibi sayısız ödül kazanın, sizede versinler bu parayı...

Hayırlısı...

1 yorum

Güzel bir değerlendirme her sözüne katılıyorum, sheva mevzu bahisse adamın son iki sezonuna bakıp burun kıvırmak doğru değil. sheva herhangi bir adam da değil. Eğer 2-3 sezon önce bu ismi konuşuyor olsaydık o gün için belki de dünyanın en iyi forvetiydi.

Yorum Gönder

Twitter Updates

  Twitter' dan takip et

  İzleyiciler

  Beer

  Beer

  Dave Gilmour

  Dave Gilmour

  Michael

  Michael

  Mark Knopfler

  Mark Knopfler

  Jack

  Jack

  Zorba

  Zorba

  Stand Against Cancer

  Stand Against Cancer

  Blog United

  Alex

  Alex

  Zico

  Zico
  Nosso Rei

  Roberto Carlos

  Roberto Carlos

  Lugano

  Lugano
  Futbol Bloglarini Takip Edin